U organizaciji kompanije G4S, u Sava centru, 7. novembra 2024. godine održana je „Security Checkpoint“ konferencija.
G4S je globalna kompanija za bezbednost koja štiti vašu imovinu, ljude i sredstva razumevanjem i ublažavanjem bezbednosnih rizika.
Uz učešće renomiranih stručnjaka iz Srbije i inostranstva preko 100 gostiju je moglo da čuje najvažnije informacije u vezi sa:
Izveštajem o svetskoj bezbednosti
G. Dawid Sold je uvodnim govorom na temu transformacije security funkcije od tradicionalnog generatora troškova u budućeg generatora profita otvorio konferenciju. U narednoj sesiji Marko Šukilović iz G4S predstavio je rezultate istraživanja sprovedenog sa 1775 direktora bezbednosti iz velikih globalnih kompanija iz 30 zemalja u cilju boljeg razumevanja budućih trendova u domenu bezbednosti, ali i iskustva u globalnom bezbednosnom pejzažu.
Teme u domenu upravljanja lancem snabdevanja i logistikom
U narednoj sesiji predstavljeni su izazovi u obezbeđenju lanaca snabdevanja. Ovaj deo je bio posvećen Transported Asset Protection Association (TAPA) rešenjima – učesnici su saznali kako pristup zasnovan na upravljanju rizicima može pomoći u minimiziranju pretnji i osiguranju kontinuiteta poslovanja. Ispred TAPA, ovu temu je obradio Đino Lajos (podpredsednik Udruženja za zaštitu transportovane imovine (TAPA) i Globalni direktor bezbednosti proizvodnje i lanaca snabdevanja, Philip Morris International). G4S Telematix je potom prezentovao praktičnu studiju slučaja „TAPA u praksi“ na primeru DTS u Srbiji.
Sponzori događaja, kompanije Assa Abloy, Milestone and Bosch su prezentovali studije slučaja i kako tehnologija funkcioniše na delu.
Inovacije u domenu bezbednosti i veštačka inteligencija
Panel diskusija „Sledeća generacija Integrisane bezbednosti – prazna priča ili poslovna vrednost?“ se bavila uticajem veštačke inteligencije na integrisana bezbednosna rešenja. Učesnici konferencije su saznali šta je novo kod vodećih svetskih proizvođača bezbednosnih sistema i kako možete bolje upravljati troškovima bezbednosnih usluga. Predstavnici tri svetska proizvođača bezbednosne opreme zajedno sa predstavnikom integratora bezbednosnih sistema (G4S) ukrstili su svoja mišljenja sa moderatorom ovog panela, Orhanom Topču, Regionalnim direktorom bezbednosti kompanije Microsoft. Ovaj panel se bavio istraživanjem jaza između očekivanja korisnika usluga i stvarnih mogućnosti pružaoca usluga, na bazi dostupnih tehnologija.
ESG izveštavanje i NIS2 direktiva
Bez obzira da li i u kojoj meri vaša organizacija primenjuje ESG izveštavanje ili NIS2 direktivu, ova panel diskusija je imala za svrhu razumevanje važnosti usaglašenosti sa novim regulativama, u kontekstu privatnog obezbeđenja u Srbiji. Stručnjaci na panelu razmotrili su posledice neusaglašenosti i razloge zbog kojih su kompanije korisnici usluga obezbeđenja (naročito oni sa sedištem u EU) u obavezi da vrše detaljnu proveru partnera i dobavljača u smislu usklađenosti sa ESG principima, ali i kako to utiče na politiku osiguranja. Uvaženi gosti koji su učestvovali na ovom panelu su bili: Miloš Bogdanović, predsednik Udruženja za usklađenost u poslovanju, Aleksandar Ljubić, izvršni direktor Saveta stranih investitora, gospođa Liliana Lapadatoni, CEO kompanije Marsh Adria, Yannick De Smet – stručnjak za istraživanje i inovacija za bezbednost (CERIS) Evropske Komisije.